Ručně pletené vlněné čepice
Dětská vlněná čepice

Merino • Osm důvodů, proč si vybrat pleteninu z merina

1) Merino na pokožce neškrábe a „nekouše“

Australská vlna merino je jednou z nejjemnějších a nejměkčích produkovaných vln na světě. A to hlavně díky tomu, že je vlákno mnohem tenčí než jiné typy vlny. Dokonce několikrát tenčí než lidský vlas.

2) Je prodyšné

Vlákno pojme vlhkost o hmotnosti 30 % svého suchého stavu. Umělá vlákna za stejných podmínek absorbují vlhkost jen v rozsahu 5 %. Oblečení v horku nebo při zvýšené fyzické zátěži aktivně odvádí molekuly výparů vlhkosti od těla. Funkční termo triko tak zůstane prodyšné a nestudí, i když se během tělesné aktivity zpotíte.

3) Reguluje teplotu

Vlákno je přirozeně kadeřavé, proto má oblečení výborné izolační vlastnosti. V zimě vás zahřeje a v létě naopak ochladí. Tílko nebo tričko noste v zimě jako první vrstvu.

4) Nezapáchá

Speciální šupinkovitý povrch vlněného vlákna zamezuje množení bakterií. Oproti tomu je vlákno syntetického materiálu hladké, proto se po něm bakterie lépe pohybují a množí. V oblečení můžete cestovat, sportovat nebo chodit do práce mnohem delší dobu než v tričku z bavlny či polyesteru.

5) Údržba merino je snadná

Vlákna mají ochranou vrstvu mikromazu, kterou neodstraníte ani praním nebo chemickým čištěním. Tato vrstva zabraňuje vstřebávání nečistot a skvrn do vlákna. Případnou špínu z oblečení tak lépe odstraníte. Díky novým výrobním technologiím můžete prát oblečení normálně v pračce.

6) Zabraňuje proniknutí UV záření

Vlákno vlny vás ochrání před UV zářením. V triku s dlouhým rukávem vás sluneční paprsky jen tak nespálí.

7) Je tvarově stálé a nemačkavé

Vlákno merino je přirozeně elastické, proto můžete oblečení natáhnout podle potřeby. Navíc je nemačkavé, takže po dni zabaleném v kufru stačí triko nebo svetr jen přehodit přes postel nebo dát na ramínko.

8) Je biologicky rozložitelné a obnovitelné

Čistě přírodní vlákno se na rozdíl od umělých vláken při likvidaci rozloží zpět do země přirozenou cestou během několika let. Záleží-li vám na životním prostředí, je pro vás Merino jasnou volbou.

Merino vlna ◄ oblékněte se do ní od hlavy až k patě, v chladné zimě i horkém létě.

Merino vlna
Spací pytel pro miminko z merina
Zdroj: vlnovinky.cz

OliTé

Jsem rodilá klatovačka, vystudovaná farmaceutická laborantka. V současnosti jsem v invalidním důchodu. Coby důchodce jsem najednou měla hodně času a tak jsem se vrátila k ručním pracím. Pletu, háčkuji, občas musím vytáhnout i šicí stroj. Mám e-shop s pletenými a háčkovanými módními a bytovými doplňky a oblečením, který pomáhá nemocnému vnoučkovi se spinální svalovou atrofií. Vše o mně i něco víc najdete na www.olite.cz.