Pletená čepice
“Úžasný čepice, perfektne sedi a výběr je obrovský. Moc doporučuji.”

Praní vlněných výrobků snadno a rychle

Praní vlněných výrobků snadno a rychle? Proč? Ono je to jinak, než s ostatním prádlem? Nestačí to vrazit do pračky a zapnout knoflík?

Praní vlněných kousků

Vlněné výrobky nepereme často, někdy je stačí jen pořádně vyvětrat.

Praní vlněného kabátu, saka nebo velké deky určitě nezkoušejte. Odneste je raději do čistírny. Pokud jste už odstřihli etiketu údržby, nebojte se, čistírny většinou vědí, jak čistit. Metoda P v kroužku to jistí. Jedná se o tzv. suché čištění, kdy se nesmí se používat rozpouštědla s výjimkou tetrachlorethylenu.

Je nutné volit na praní vhodné prací prostředky. Buď koupíme prací prostředek určený na vlnu, nejlépe s lanolinem, nebo použijeme dětský šampón.

Tipy na mnou vyzkoušené gely, které jsou i šetrné k přírodě (Tierra Verde a Sonet). Na praní vlněných výrobků jsou vhodné například ty od Tierra Verde, z Econea a nebo z Ovečkárny.

Nepoužíváme mýdlo. Mýdlo obsahuje louh, který podporuje plstění vlny.

Pereme zásadně v ruce, ve vodě teploty vašeho těla. Jako pro miminko.

Pereme a mácháme ve stejně teplé vodě.

Sušení

Na praní vlněných svetrů, ponožek nebo čepic nepoužíváme pračku. Pokud ano, tak na program „vlna“. Důrazně nedoporučuji ani sušičku.

Pereme a mácháme ve stejně teplé vodě.

Prudká změna teploty způsobuje plstění vlny a srážení výrobku.

Ždímání

Výrobek neždímáme, pouze ho necháme okapat. Pokud je to třeba, zabalíme ho do suchého ručníku a vodu vytlačíme rukama proti sobě. Sušíme rozložený ve vodorovné poloze (na sušák položíme ručník).

Nesušíme na přímém slunci.

Pokud se používáním objeví na výrobku žmolky, odstřihneme je, nikdy je neodtrháváme. Použít můžete také odžmolkovač, mašinku s čepelkami za krytem, který žmolky snadno odstraní.

Au, to kouše!

Pokud vlna kouše, pomůže octová lázeň 1 : 1; vložení do mrazáku; vetření kondicionéru na vlasy.

A to je všechno. Není to složité, že? Podívejte se tedy do mého obchodu, ať máte nové informace na čem vyzkoušet. 🙂


Chcete se na něco zeptat? Napište mi.OliTé

Jsem rodilá klatovačka, vystudovaná farmaceutická laborantka. V současnosti jsem v invalidním důchodu. Coby důchodce jsem najednou měla hodně času a tak jsem se vrátila k ručním pracím. Pletu, háčkuji, občas musím vytáhnout i šicí stroj. Mám e-shop s pletenými a háčkovanými módními a bytovými doplňky a oblečením, který pomáhá nemocnému vnoučkovi se spinální svalovou atrofií. Vše o mně i něco víc najdete na www.olite.cz.